Testy łączności 29.12.2020 – klapa która mobilizuje

Dzisiaj niestety testy możemy zaliczyć do najmniej udanych. Mianowicie na wołanie stacji SP6PSR na częstotliwości 145.500MHz nie odpowiedziała żadna stacja. Jednakże rąk nie załamujemy i pracujemy dalej i mamy nadzieję, że z tygodnia na tydzień coraz więcej stacji będzie odpowiadało na nasze zawołania.
Okazja będzie już niebawem, gdyż będziemy wołać na paśmie 80m, a za dwa tygodnie także 80m ale RTTY. Zachęcamy więc do śledzenia naszej strony WWW oraz naszego klubowego fanpage na Facebooku (może niebawem także na Mastodon).

Tutaj także musimy wszystkich przeprosić za dość chaotyczne nasze działania i nieregularne pojawianie się w eterze jednak rok 2020 był dla nas wszystkich trudny i liczymy na zrozumienie. Jedynie mogę powiedzieć, że zrobimy wszystko by po nowym roku wszystko wróciło na właściwy tor i będziemy coraz częściej spotykać się w eterze.

Do usłyszenia na pasmach.

Możesz również polubić…

2 komentarze

 1. Gość176 pisze:

  Ale w czym wam pandemia przeszkadzała aby robić łączności zwłaszcza, że każdy człowiek na całym świecie miał bardzo dużo czasu wolnego? Z domu QSO można zrobić, w plenerze samodzielnie także. Krótkofalarstwo nie polega na tym aby spotykać się w dużych grupach w plenerze – to jest pasja niejako samotnicza przy radiostacji. Pamiętajcie o tym!

  • Te testy były klapą gdyż żadna stacja nie odpowiedziała na 45min wołanie na paśmie więc to raczej nie wina po naszej stronie 😉
   Co do wcześniejszej naszej absencji na pasmach wiązało to się z reorganizacją struktur i każdy z nas był na pasmach a jedynie znak sp6psr był przez chwilę nieaktywny, co teraz się zmienia.
   I nikt nie mówi że łączności mają być z pleneru, w większości robimy z domowych qth jednakże jak pisałem, reorganizacja musiała nastąpić i miałą takie skutki a nie inne.
   W każdym bądź razie zapraszamy co wtorek na 145.500 na testy łączności a niebawem także na pasmo 80m 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *